rowery head

Do Wapiennego z rowerem

IMG 1439 MediumOferta skierowana do grup zorganizowanych (min. 15 osób), po wcześniejszym ustaleniu terminu i trasy.

Zapraszamy na rowerowe wędrówki po Beskidzie Niskim. Terenie mniej spopularyzowanym niż sąsiednie Bieszczady, ale przez to o wiele ciekawszym. Bogatym w wydarzenia historyczne, ciekawostki etnograficzne i przyrodnicze.

Poznamy miejsca ważne dla historii Polski, jak Biecz, tereny pamiętające jedną z największych bitew I Wojny Światowej, odwiedzimy kolebkę przemysłu naftowego, nie tylko w Polsce ale i na świecie.

Znajdziemy się na obszarze, gdzie aż pięć obiektów zostało wpisanych na światową listę UNESCO. Są to drewniane świątynie obrządku łacińskiego i cerkwie wyznań kościołów wschodnich.

Poznamy klimatyczne uzdrowiska bogate w źródła mineralne i historie.

Możemy odwiedzić Magurki Park Narodowy z ciekawą prezentacją w Ośrodku Szkoleniowy w Krempnej.

Ale przede wszystkim będziemy jeździć po dolinach i grzbietach wyludnionych wsi łemkowskich. Z dala od cywilizacji,

miejscach bez telefonii komórkowej, ale z piękną nieskażona przyrodą.

Ciekawostka!

Magazyn NationalGeographicTraveler opracował ranking 10 najpiękniejszych tras rowerowych w Polsce. Pierwsze miejsce zajęła trasa "Beskid Niski". - To jest propozycja dla bardziej doświadczonych rowerzystów. Takich, którzy nie boją się górek, podjazdów ani przepraw z rowerem przez rzekę.

Ale dla mniej wprawionych polecamy nie mniej ciekawe wycieczki po pogórzu z nie mniej interesującymi miejscami. Przeznaczone dla całych rodzin, także dla grup z dziećmi w przyczepkach.

Oferujemy zakwaterowanie w pokojach 2 osobowych z łazienką w wysokim standardzie, lub w domkach campingowych. Po trasie polecamy skorzystanie z groty solnej, kąpieli siarczkowych, jacuzzi lub innych zabiegów.

Proponowane miejsce pobytowe, to wyselekcjonowana baza oferująca niepowtarzalny klimat oraz bardzo dobre wyżywienie, oparte niejednokrotnie na kuchni regionalnej.

Proponujemy pobyty trzy i siedmiodniowe. Dla najwytrwalszych proponujemy dłuższe wędrowanie z dodatkowym miejscem zakwaterowania.

Przewodnicy a zarazem opiekunowie, to ludzie, którzy od kilkudziesięciu lat przemierzają znakowane i nieoznakowane ścieżki we wszystkich porach roku. Są współautorami wielu szlaków turystyki aktywnej na tym terenie.

I jeszcze rzecz najważniejsza! Program i trasy są ustalane lub modyfikowane według Waszych życzeń. Bierzemy pod uwagę możliwości i zainteresowania każdego uczestnika. Jesteśmy otwarci na wszelakie propozycje.

Służymy radą i doświadczeniem!

Oferty Specjalne

turnus pluspara4.jpgkregoslup.pngrelaks 2023rower

Kontakt z nami

Ośrodek Wczasowo-Leczniczy w Wapiennem

Wapienne 45, 38-307 Sękowa

tel. 18 351 90 01, 18 351 81 63, 730 533 435

wapienne@wapienne.pl

napisz do nas

Numer konta:

Alior Bank S.A. 55 2490 0005 0000 4530 1852 2988

Przydatne linki i informacje

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem